Groźna choroba XXI wieku-nadwaga otyłość

Groźna choroba XXI wieku-nadwaga otyłość

Kiedyś wytykaliśmy palcami Amerykanów, dziś wytykamy palcami samych siebie. W końcu zauważyliśmy, że coraz większa część naszego społeczeństwa cierpi na jedną z poważniejszych chorób. Mimo, że nadwaga otyłość to zmora XXI wieku, nie chce nam się z nią walczyć. Dlaczego. Już od dzieciństwa wmawia się nam, że musimy dużo jeść, aby wyglądać zdrowo. I potem oglądamy obrazki pulchnych bobasów – dumy każdej babci.

Nadwaga otyłość dotykają nas już…

Nadwaga otyłość dotykają nas już od najmłodszych lat. Wpajane nam złe nawyki żywieniowe podążają za nami przez całe życie. Nadwaga otyłość to choroba, z którą można walczyć i trzeba walczyć. I warto zrobić to jak najszybciej. Oczywiście nadwaga otyłość mogą mieć dwa podłoża. Jednym z nich są uwarunkowania genetyczne, połączone z małą aktywnością fizyczną, niewłaściwą dietą, wręcz obżarstwem. Drugie podłoże to różne choroby lub działanie leków, które przyjmujemy. I tak, jak w przypadku drugiego podłoża walka nie przyniesie oczekiwanych efektów, tak w innych przypadkach, zmieniając własne życie, możemy zdziałać cuda. Jeżeli wasza nadwaga otyłość wynika tylko z czystego lenistwa, już dziś możecie to zmienić.

Zamiast siedzieć przed telewizorem z paczką…

Zamiast siedzieć przed telewizorem z paczką chipsów, ciastek lub cukierków, wyjdźcie na długi spacer, basen lub na siłownię. Bieganie czy pływanie to przyjemności, które pochłoną was bez reszty, a do tego wysmuklą sylwetkę i przyczynią się do zrzucenia zbędnych kilogramów. Nadwaga otyłość wynikają ze złej diety. Dlatego zamieńcie tłuste posiłki na te gotowane na parze, duszone lub pieczone. Zamiast słodyczy wybierzcie owoce. To naprawdę działa!.