Lepsze osiągi fizyczne – suplementy diety

Lepsze osiągi fizyczne – suplementy diety

Nie ulega wątpliwości, że każda osoba trenująca nie chce schudnąć, a poprawić wyniki sportowe. Bez długotrwałych sesji nie jest to możliwe, ale przeciążenie organizmu też nie jest czymś dobrym. Sportowcy doskonale o tym wiedzą, dlatego też nigdy nie starają się osiągnąć pełnego rezultatu za wszelką cenę, bo zazwyczaj ta cena jest bardzo wysoka i kończy się albo dyskwalifikacją albo złamaniem jakiejś koniczyny – zbyt mocno obciążone kości i zmęczenie daje się wówczas we znaki. Osiągi fizyczne można poprawić na wiele sposobów. Niewątpliwie przy każdym z nich musi towarzyszyć nam trening.

Optymalnie rozdanie „kart” jet decydujące, ale nie powinniśmy rzucać wszystkiego na jedną kartę, po to by tylko osiągnąć i tak marny cel. Co ciekawe odpowiednia suplementacja witamin czy minerałów może nam pomóc osiągać lepsze wyniki,co chociażby było udowodnione na prostym przykładzie witaminy C, która zwiększała nie tylko odporność organizmu, ale pozwalała na o wiele dłuższe sesje treningowe niż zwykle.

Oczywiście nie można twierdzić, że suplementy diety są lekiem na całe zło, bo tak nie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że mogą nam skutecznie pomóc w osiąganiu coraz to lepszych wyników, a zawodowi sportowcy są tego dowodem. Jeżeli więc chcesz być najlepszy, nie bierz pod uwagę jedynie ilości przebytych sesji na treningu.

Nie pokładaj też przesadnej ufności w diecie. To wszystko ważne i jest w tym pełna zgoda, ale optymalne zarządzanie minerałami, czy witaminami, które podczas sesji treningowej są wypłukiwane z organizmu jest kluczowe i wydaje się, że to właśnie w tym może tkwić tajemnica sukcesu.

Bo czy nie jest tak, że podczas intensywnego treningu mamy pokaźny brak zarówno pod względem minerałów, jak i witamin? No właśnie, ich sukcesywne i szybkie uzupełnianie wyjdzie nam na dobre, a już na pewno na dobre naszemu planu treningowemu. Chcesz więc być lepszy? Docierać tam, gdzie nie dotarł nikt? Zważaj na dietę, ćwiczenia i suplementy, a na pewno osiągniesz swój cel.