Valgus Toe Pro leczenie haluksów bez operacji

Valgus Toe Pro leczenie haluksów bez operacji

Haluksy, czyli paluchy koślawe, są nie tylko estetycznym problemem utrudniającym wybór obuwia. To jednocześnie poważne schorzenie wywołujące stan zapalny oraz silne dolegliwości bólowe. Występowanie w rodzinie kobiety haluksów zwiększa ryzyko jej zachorowania na tę przypadłość. Jak ją leczyć i jakie kroki w ramach profilaktyki podjąć, aby nie musieć martwić się „drugim paluchem” u stopy?

Haluksy - dlaczego powstają?

Uwarunkowania genetyczne, zbyt duża masa ciała, a przede wszystkim chodzenie w niewygodnych butach na wysokim obcasie z wąskim noskiem w szpic oraz unikanie aktywności fizycznej powoduje, że powstają haluksy. Przypadłość ta, będąca zwyrodnieniem w obrębie stopy, dotyczy w przeważającej mierze kobiet. Haluks to po prostu duży palec stopy, ale w potocznym języku w ten sposób określa się zdeformowany, koślawy paluch, z j. łac. Hallux valgus.

Powszechny problem

Lekarze szacują, że 1 na 40 kobiet w wieku 50+ choruje na haluksy. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości ortopedycznych, choć na ogół cierpią na nią panie. W grupie ryzyka zachorowania na to schorzenie znajdują się w pierwszej kolejności kobiety, u których w rodzinie występował dokładnie ten sam problem. Poza tym sprzyja jego powstawaniu noszenie niewygodnego obuwia, nadwaga, otyłość i brak aktywności fizycznej.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że duży palec u stopy nie jest jedynie symetryczną ozdobą, ale ważnym organem decydującym o wykonaniu odbicia stopy przy każdym kroku. To dzięki paluchom nasze kroki są sprężyste. Wykonywanie około 1,5 mln kroków rocznie, a u osób aktywnych fizycznie, mających pracę chodzącą nawet więcej, powoduje znaczne obciążenie palucha. Jeśli nie jest on dobrze stabilizowany i przy każdym kroku wygina się pod nienaturalnym kątem, w końcu powstaje zwyrodnienie w postaci haluksów.

Na domiar złego panie noszą wysokie obcasy, w których co prawda noga wygląda smukło i seksownie, ale powoduje to przeciążenie przedniej części stopy. Organizm rekompensuje taką niewygodną pozycję w ten sposób, że obniża się poprzeczny łuk stopy, a w efekcie przód stopy się poszerza. Jeśli dodatkowo szpilki noszone przez kobietę mają szpiczaste czubki, siła nacisku na stopę powoduje większy ucisk na paluch.

Zwyrodnienie stopy przejawiające się powstawaniem haluksów powoduje nadwrażliwość zniekształcenia. Stopa staje się wrażliwsza na otarcia i urazy mechaniczne. Może być zaatakowana stanem zapalnym i przez to paluch koślawy staje się czerwony i spuchnięty. Problemem jest też to, że wiele osób wcale nie dba o swoje stopy tak, jak powinno. W momencie, kiedy ból staje się nie do zniesienia i pokazują lekarzowi swój defekt okazuje się, że jest on już tak zaawansowany, że może istnieć konieczność przeprowadzenia inwazyjnej operacji chirurgicznej.  Zwłaszcza jeśli dolegliwości bólowe umiejscawiają się nie tylko w haluksach, ale również w stawach stopy, a wokół główki i kości śródstopia tworzy się stan zapalny. Utrudnia to, a w niektórych przypadkach uniemożliwia chodzenie.

Leczenie haluksów

Istnieje wiele sposobów leczenia haluksów. O ile problem nie jest zbyt zaawansowany, paluch koślawy nie wywołuje dolegliwości bólowych i nie toczy się w obrębie stopy stan zapalny, zaleca się pacjentkom odpowiednie ćwiczenia, rezygnację z noszenia wysokich obcasów oraz zakładanie specjalnych wkładek ortopedycznych. Można przeprowadzić leczenie zabiegowe dokonywane przez chirurga ortopedę. Jest to jednak bardzo inwazyjne, dlatego wiąże się z ryzykiem powstania powikłań groźnych zarówno dla zdrowia, jak i życia pacjenta. Po operacji kobieta usuwająca haluksy jest unieruchomiona, co ogranicza na przykład jej aktywność zawodową.

Alternatywą dla operacji chirurgicznej, a jednocześnie skuteczną metodą leczenia paluchów koślawych jest skorzystanie z produktu Valgus Pro.

Valgus Pro to rewolucyjna metoda leczenia paluchów koślawych, pozwalająca na zapomnienie o podwójnym kciuku na stopie. Skład Valgus Pro jest przyjazny nawet dla alergików i osób, które mają wrażliwą skórę. Zbudowany jest z silikonu medycznego i ma postać nakładki na duży palec u stopy. Po jej założeniu paluch układa się w pożądanej, fizjologicznie poprawnej pozycji, dzięki czemu problematyczna deformacja jest korygowana. Już w ciągu 10 dni od pierwszego zastosowania Valgus Pro można pozbyć się dolegliwości bólowych spowodowanych haluksami, a także wyeliminować stan zapalny. Całkowitą korekcję paluchów koślawych pacjentki uzyskują w ciągu 3-6 miesięcy regularnego stosowania, po co najmniej 6-10 godzin na dobę. Jako że nakładka działa także w fazie spoczynku, można ją zakładać także na noc.

Valgus Pro można kupić w sklepie internetowym producenta, korzystając dodatkowo ze znakomitej, promocyjnej ceny. Dzięki możliwości skorzystania z 50-procentowego rabatu koszt zakupu Valgus Pro wynosi około 150 zł. W porównaniu z bardzo drogą operacją chirurgiczną w prywatnej klinice to naprawdę niewiele. Opinie zadowolonych klientek, które na własnej skórze przetestowały Valgus Pro utwierdzą Was w przekonaniu, że jest to dobry wybór dla leczenia haluksów. 

Toe Pro

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!