ABT - trening na szczupłe pośladk

ABT - trening na szczupłe pośladk

ABT to trening aerobowy poprawiający sylwetkę, (doskonale spalający zbędną tkankę tłuszczową), a także wzmacniający mięśnie i stawy. Dodaje też energii jak każdy trening i polepsza przemianę materii. Ćwiczeniom ABT towarzyszy rytmiczna muzyka. Rozpoczyna się 10-15 minutową rozgrzewką, po której następują już właścwie ćwiczenia fitness.

Ten rodzaj ćwiczeń jest już praktycznie dostępny w każdej dobrej siłowni. Od pomysłowości prowadzącego zależy jakimi dodatkowymi elementami urozmaici on trening. Mogą to być bowiem ciężarki, piłka, czy step. Na rodzaj treningu ma także wpływ grupa, z którą ma zajęcia instruktor. Nie zawsze są to osoby młode, uprawiające sport, to czasem ludzie starsi lub oludzie z dość dużą nadwagą. Dlatego każdy ABT jest dostosowywany do ćwiczących.

ABT możemy ćwiczyć same we własnym domu. Odpowiednie ćwiczenia są dostepne na DVD. Ćwicząc w domu mamy możliwość ćwiczyć przy własnej muzyce, wybierając do ćwiczeń porę dnia według własnego uznania.

W przypadku ćwiczeń ABT dobrze jet wykonywać je rano (pobudza to metabolizm) oraz wieczorem, kiedy to organizm doskonale spala tkankę tłuszczową. W przypadku, gdy ćwiczymy same, liczbę powtórzeń starajmy się dopasować do własnej kondycji. Jeżeli jesteśmy nieprzygotowane do wysiłku, nie usiłujmy pokonać rekordów w dziedzinie fitness. Pamiętajmy, że zakwasy na drugi dzień, ZAWSZE oznaczają, że czegoś było za dużo lub trening był zbyt intensywny.