Koloryzacja włosów siwych

Koloryzacja włosów siwych

Przyczyną siwienia włosów jest utrata przez nie naturalnego pigmentu. Wszystkie zmiany, które zachodzą podczas siwienia włosów, sprawiają, że coraz trudniej je zafarbować. Pojawia się na nich gruba struktura ochronna. W związku z tym lepiej zrezygnować z szamponów koloryzujących, ponieważ zawarte w nich pigmenty nie wnikną w głąb włosów, co spowoduje szybką utratę koloru lub kolor nie rozłoży się równomiernie. Najlepiej zdecydować się na farby koloryzujące przeznaczone do siwych włosów. Zawierają one odpowiednie składniki aktywne, które wnikając do wnętrza włosów nadadzą mu trwały kolor i pokryją siwiznę.

Podczas farbowania włosów siwych warto pamiętać o kilku wskazówkach. Warto wybierać farby, które wzbogacone są o neutralny refleks, ale zarazem utrzymują tę samą wysokość tonu. Pozwala to na uzyskanie pożądanego odcienia. Farbę na siwych włosach powinno się trzymać nieco dłużej, aby kolor ładnie się przyjął. Na opakowaniu farby można znaleźć podany przez producenta czas koloryzacji dla włosów odpornych na farbowanie. Jeśli takiej informacji nie ma, pozostaw farbę ok. 10 minut dłużej niż jest zalecane. Po zafarbowaniu włosów, nałóż obowiązkowo odżywkę dołączoną do farby. Zamknie łuski włosów, odżywi je, zapobiegnie spłukiwaniu się farby i blaknięciu koloru.

Większość kobiet farbuje włosy w domu. Do koloryzacji siwych włosów w warunkach domowych idealnie nadają się specjalne kremy koloryzujące. Zapewniają głębokie, wyraziste kolory, a dodatkowo chronią i pielęgnują włosy. Dzięki technologii utleniającej oraz specjalnym składnikom farba działa zarówno wewnątrz, jak i na powierzchni włosa. Warto również rozejrzeć się za produktami koloryzującymi w formie kremu-żelu. Dzięki gęstej konsystencji pokryją one do 80% siwych włosów oraz nadadzą naturalny kolor i świeży wygląd. Warto także rozglądać się za formułami, na przykład zawierającymi olejek z pestek winogron, które wzmacniają włosy od środka, wygładzają i dodają blasku.

Najczęściej na farbowanie siwych włosów decydują się brunetki i szatynki, ponieważ siwe pasma są u nich najbardziej widoczne. Najlepiej zafarbować siwe włosy u fryzjera.