Skuteczny sposób na odrosty

Skuteczny sposób na odrosty

Odrosty mogą przysporzyć nie lada kłopotu, zwłaszcza, jeśli szykuje się ważne spotkanie, a Ty masz na głowie niechciane odrosty. Na szczęście, istnieje kilka prostych sposobów na zakamuflowanie lub pozbycie się ich.

Jeśli masz na włosach pasemka lub balejaż, nie prostuj włosów i nie zaczesuj ich gładko. Taka fryzura sprawi, że uwydatnisz wszystkie nierówności kolorystyczne. Najlepiej postaw na mocno natapirowany kok lub niesforny kucyk. Można również zakręcić włosy, np. papilotami. Drobne loczki, które skręcają się od nasady głowy, ukryją odrosty, a mieszanina kolorów przy takim uczesaniu może wyglądać niezwykle korzystnie.

Aby zniwelować różnice kolorystyczne, warto zastosować szampon koloryzujący. Nie trzeba na to poświęcać zbyt dużo czasu, a efekt może być pozytywny. Ważne jest, aby jak najprecyzyjniej dobrać kolor szamponetki do koloru włosów. Jeśli masz więcej czasu, można pokryć odrosty farbą lub pianką koloryzującą do włosów. Zabieg ten wymaga dokładności i cierpliwości, ponieważ trzeba pokryć farbą tylko tę część włosów, która nie jest zafarbowana. Można zastosować specjalne kremy koloryzujące, które działają w ciągu 10-15 minut i pozostawiają na włosach intensywny odcień.

Od niedawna na polskim rynku dostępny jest specjalny koloryzujący toner. Zawiera on kolorowe pigmenty, które pogłębiają kolor kosmyków. Toner nie powinien zawierać amoniaku, dzięki czemu mogą go bezpiecznie stosować panie w ciąży. Toner należy równomiernie nałożyć na świeżo umyte oraz osuszone ręcznikiem włosy, zostawić na kilka minut i spłukać. Odrosty nie znikną, ale staną się znacznie mniej widoczne.

Nieco kontrowersyjnym i wymagającym staranności pomysłem jest pomalowanie odrostów tuszem do rzęs. Brązowa mascara będzie pasować brunetkom i szatynkom, natomiast złotobrązowa blondynkom. Tusz do rzęs bez problemu zejdzie podczas mycia włosów wodą i szamponem. Ten pomysł ma tez jednak wady: tusz poskleja włosy i mogą wyglądać na przetłuszczone. Dlatego tusz do rzęs najlepiej zastosować w ostateczności.

Jeśli raz na zawsze chcesz pozbyć się aktualnego koloru, zafarbuj włosy na swój naturalny kolor. Dzięki temu prostemu zabiegowi, odrosty na pewno nie będą widoczne.