Zalotne rzęsy

Zalotne rzęsy

Piękne rzęsy to niewątpliwa ozdoba twarzy i ważny element makijażu. Oczy skryte za koronką rzęs przyciągają męskie spojrzenia. Niestety nie każdą z Pań natura obdarzyła pięknymi, gęstymi rzęsami. Na szczęście z pomocą przychodzi kosmetyka.

Podstawą pięknych rzęs jest dieta i pielęgnacja, żadna, nawet najdroższa maskara nie pomoże jeśli włoski są połamane i kruche. Warto spożywać suplementy diety typu Revalid. Wzmacniają one wzrost włosa. W drogeriach można napotkać sporo różnego typu odżywek do rzęs, zwróćmy uwagę na te, które w składzie mają olejek rycynowy (odżywia, pogrubia i przyciemnia rzęsy), wyciąg ze skórki jabłek (stymuluje wzrost włosów) oraz keratynę lub jedwab (naturalne proteiny wbudowujące się w uszkodzoną strukturę włosa). Maskarę zmywamy codziennie, nie trąc rzęs, zmoczony wacik należy na chwilę przycisnąć do włosków i zebrać z nich kosmetyk. Po zmyciu makijażu nakładamy odżywkę. Niezmyta zaschnięta maskara to główna przyczyna łamliwości rzęs.

Zalotka

To zdawałoby się średniowieczne narzędzie tortur, jest obecnie coraz rzadziej stosowane. Tymczasem odpowiednio skonstruowana zalotka, z gumką chroniącą rzęsy jest bezpiecznym i łatwym sposobem na uzyskanie zalotnego podkręcenia rzęs. Należy pamiętać, że nie podkręcamy rzęs z zaschniętym tuszem, wtedy łatwo o ich uszkodzenie. Cały zabieg wymaga wprawy, ale efekt wart jest zachodu.

Trwała

Jest to zabieg chemiczny przeprowadzany w gabinetach kosmetycznych. Skręt rzęs utrzymuje się do 8 tygodni. Kosztuje około 50zł. Sprawdza się u osób, które mają długie, ale proste rzęsy. Niestety zabieg ten osłabia włoski i może prowadzić do ich wypadania.

Sztuczne rzęsy

Obecnie można nabyć rzęsy w różnych długościach, kolorach, z efektami specjalnymi (brokat, fluorescencja) na pasku lub w kępkach. Rzęsy na pasku pasują do intensywnego wieczorowego makijażu, natomiast te w kępkach dają bardziej naturalny look. Rzęsy przytwierdza się do powieki specjalnym klejem, tuż przy naturalnej linii włosków. Po zaschnięciu kleju można malować je maskarą i ukryć miejsca nałożenia kleju eyelinerem. Obecnie można zakupić specjalne kleje w kolorze rzęs nie pozostawiające nieestetycznych śladów.

Przyklejanie rzęs wymaga pewnej wprawy, więc należy poćwiczyć przed wybraniem się na wielką imprezę. W torebce warto zawsze mieć przy sobie zestaw z pęsetą, klejem i rzęsami, w razie konieczności dokonania poprawek.

Przedłużanie rzęs

Podobnie jak włosy, również rzęsy mogą zostać przedłużone. Zabieg wykonuje się w gabinecie kosmetyczny, spośród szerokiego wachlarza sztucznych rzęs dobiera się odpowiedni kolor i długość i umocowuje do własnych, naturalnych rzęs. Efekt utrzymuje się około 2 miesięcy, uzupełnianie wykonuje się co 2-3 tygodnie. Jest to propozycja dla Pań z zasobniejszym portfelem, zabieg kosztuje około 500zł, uzupełnienie do 100zł.

Henna

Czasem długim i całkiem ładnym rzęsom towarzyszy nierównomierny lub bardzo jasny kolor, który powoduje, że włoski są niewidoczne. Z pomocą znów przychodzi kosmetyka, rzęsy można farbować naturalną henną. Efekt utrzymuje się od 3 tygodni do miesiąca, kolor można dobrać indywidualnie a sam zabieg trwa krótko i kosztuje niewiele, do 30zł. Można go również wykonać samodzielnie, jest to jednak dosyć uciążliwe.